MEMBERSHIP LIST

Shirley ABRAMSKY
Honorary

 

Sherri AGNEW
Food Services

 

Ian ARTHUR

Honorary

Bill BEATTIE
Business Development

John BOONE
Honorary

John BORST

Education Administration

​Dwight BOYCE
Financial Advising

 

​Adrienne BROWN

Business Communications

 

Ron BROWN

Accounting-Public

Denny BUCHANAN
Health Services-Psychiatry

Krishna BURRA

Education Administration

Peter BURRELL

Military - Air

Cathie CALARCO

Fundraising - Health Care

Carole CALDER

Education - Teacher

Carol CARTIER

Education Administration

LIsa CASSIDY

Bereavement Services

Chris CHAFE

Youth Services - Sailing

 

Darlene CLEMENT

Nursing

Todd COLBOURNE
Architecture

Garrett COLE

Engineering - Mechanical

Monika COOK

Chaplaincy

Maria CORDEIRO

Social Services - Families

Bill COULTER

Banking - Community

Frances CRISTOVEANU
Honorary

Maxine CUPIDO

Health & Safety

​Richard D'AETH

Honorary

Trevor DAGILIS

Honorary

Lucille DAVIES
Honorary

Dave DAY
Honorary

Patrick DEANE

Honorary

John DERUITER
Retail-Florist

Allan DUNLOP
Military-Navy

Dan DUTCHER

Funeral Assistant

​Paul ELSLEY

Not-For-Profit

​​Elsabé FALKSON

Organizational Consulting

​Greg FISHER

Honorary

​Lloyd FLEMING

Banking-Community

​Lindsey FOSTER

Business Communications

Jack FOX
Education-Consulting

Al FYKE
Construction-Concrete Products

Mark GERRETSEN
Honorary

Elizabeth GOOD

Health Services - Business Analysis

Alicia GORDON

Real Estate & Transitions

Amanda GUARINO

Youth Services

Matt HAWKSLEY

Executive / Business Coaching

Don HEATH

Human Resources

Nadine HINCH

Marketing - Retirement Home

David IBBOTT
Retail-Men's Wear

​Diane KENNEDY
Education-Secondary Teaching

Laura KENNEDY

Retirement Community Management

Adam KOVEN
Real Estate

Harry KOWAL

Honorary

Laurie LABRIE

Education Secondary School Teaching

Jonathan LADHA

Home Care - Independent Living

Krista LECLAIR

Not-for-Profit Management

Ann LEVISON

Lab Tech Bacteriology

 

Linda MALINOFF

Honorary

Lorne MALINOFF
Honorary

Bob MALLETTE

Engineering-Civil

Ken MANN

Industrial Management

Rene MARCHEN
Retail - Air Handling

Stéphane MASSON

Honorary

Maureen MCCARTNEY

Real Estate Sales

Garry MCCOLMAN

Media

Marci MCMULLEN

Management Home Heating/Air

Peter MERKLEY

Banking-Commercial

Frank MILLEDGE

Honorary

Marie MILLER

Education Alumnae Services College

Peter MILLIKEN

Lawyer

 

D'Arcy MUNN

Camp Directing

Felipe NETO

Banking - Commercial

​​Bryan PATERSON

Honorary

Vicky PEARSON

Educational Travel

Becky PERO

Project Management

Jim PERRY

Honorary

 

​Shawn QUIGLEY

Youth Services

Vinnie REBELO

Conference-Hotel Management

Cyrus REGNART
Honorary

 

Allan RIMOIN

Honorary

Bernie ROBINSON

Industrial Services

Sylvio ROY

Commercial Piloting

Estelle SALAMON
Honorary

Mark SANTONI
Financial Advising

Marion SAVAGE
Honorary

Linda SCHMALZ

Business Analysis

Martin SECKER
Accounting-Public

Hugh SEGAL

Public Policy Advising

 

Reg SHADBOLT

Honorary

John SHIDELER

Social Work - Children

Dave SHORT
Medical Equipment - Rehabilitation

 

Barry SLATER

Veterinary Medicine

Clarence SNYDER
Retail-Building Supplies

 

Wilf SORENSEN
Honorary

Ron SOUTHWARD

Honorary

 

Bruce STICKLE

Banking - Community

Lori SWEET

Writing

 

Burt THOMPSON

Cremation Services

Ken THOMPSON
Industrial Consulting

Paul VAN NEST

Education-College Administration

 

Glenn VOLLEBREGT

Honorary

Jim VOWLES
Financial Advising

 

Greg WELCH

Honorary

Marijke WILKINS
Personnel Services

 

Mike WILSON

Banking - Commercial

 

Corporate Members:

 

  • Kingsbridge Retirement Community

  • Robinson Group of Companies

  • Hülpr

Kingsbridge.jpg
Robinson.jpg
hulpr logo.jpg